• Uzávierka 9. ročníka súťaže sa posúva na 30. apríl 2020!

Charakteristika súťaže

1. Celoslovenská súťaž Budimírske studničky je súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu v materských a základných školách a doplnkovou aktivitou v záujmovom voľnočasovom vzdelávaní. Výrazne podporuje rozvoj tvorivých schopností detí a žiakov a vytvára vhodný priestor na prezentáciu ich prác a výsledkov tvorivej činnosti.
          2. Súťažiť môžu jednotlivci aj skupiny, čím sa rozvíjajú kompetencie tímovej spolupráce a zručnosti v oblasti plánovania, prípravy a tvorby spoločného diela.
          3. Súťaž Budimírske studničky je dobrovoľná činnosť detí materských škôl a žiakov základných škôl. Je založená na systematickej práci so žiakmi, podporuje ich kreativitu, talent, vzťah ku kolektívu a súťaživosť.

Poslanie súťaže

1. Podnecovať u detí predškolského veku a žiakov základných škôl umeleckú tvorivosť, rozvíjať fantáziu a estetické cítenie. Vytvoriť priestor na prezentáciu vlastnej tvorby, podporovať talent asprostredkovať nové poznatky v oblasti výtvarnej, hudobnej i literárnej. Viesť deti a žiakov k tvorivej činnosti a podporovať ich záujem o sebavzdelávanie.
          2. Vytvárať a formovať sociálne vzťahy v kolektíve, integrovať deti a žiakov do jedného celku.
          3. Prispievať k účelnému a efektívnemu využívaniu voľného času detí a žiakov.
          4. Priniesť novú kvalitu do komunikácie medzi učiteľom a žiakmi. Motivovať deti a žiakov k dlhodobej cieľavedomej práci.
          5. Vytvárať pre deti, žiakov, pedagogických zamestnancov a jednotlivé školy konkurenčné prostredie na vzájomné porovnávanie schopností, zručností, vedomostí a kvality výchovno – vzdelávacieho procesu.

Štruktúra súťaže

1. Súťaž sa organizuje každoročne ako nepostupová s celoslovenskou pôsobnosťou.

Má 7 kategórií: ​

I. kategória deti MŠ vo veku 3 - 6 rokov súťažia vo výtvarnej a hudobnej oblasti
          II. kategória žiaci 1.-2. ročníka ZŠ súťažia vo výtvarnej a hudobnej oblasti
          III. kategória žiaci 3.-4. ročníka ZŠ súťažia vo výtvarnej, hudobnej a literárnej oblasti