• Finančné vzdelávanie v Národnej banke - 4.C

15. 5. 2024

V pondelok 06. mája 2024 sa žiaci a žiačky 4.C triedy zúčastnili vzdelávania v Národnej banke Slovenska. Čo deti zo 4.C zaujalo na tomto vzdelávaní?

• zaujala nás informácia, že miestnosť, kde prebiehajú aktivity sa nachádza nad trezorom,
            • dozvedeli sme sa, že keď si šetríme peniažky v banke, tak nám banka za ušetrené peniaze pripočíta úrok,
            • uvedomili sme si, že na budúcnosť si treba šetriť peniaze,
            • ak si požičiame z banky, musíme vrátiť vyššiu sumu peňazí, ako sme si požičali,
            • z výplaty si vždy máme odložiť nejakú sumu, na nepredvídané výdavky a nemáme kupovať zbytočnosti, lebo nám to môže narušiť rodinný rozpočet,
            • v peňaženke by sme mali mať vždy nejakú hotovosť,
            • hrali sme rôzne zaujímavé hry, napr. ako si v minulosti ľudia vymieňali tovar za tovar.
            • cez prestávku sme vyšli na krásnu zelenú terasu.
          • Poklad v záhrade

14. 5. 2024

V triede 1.A sa objavil záhadný pracovný list, v ktorom deti overili svoje znalosti z čítania. Postupne nás nápovedy a rôzne úlohy z počítania, čítania a písania smerovali do priestoru našej krásne školskej záhrady, v ktorej sme našli skutočný poklad - Šlabikár 2. Zajtra sa s chuťou pustíme do objavovania nových písmen.

14. 5. 2024

Koncom apríla sa uskutočnilo školské kolo súťaže Slávik Slovenska, na ktorom si zaspievalo krásne ľudové piesne  20 spevákov našej školy. Do okresného kola postúpili  víťazi v troch kategóriách - Mirka Mattová z 3.B, Lenka Kukuricášová z 5.B  a Petra Kukuricášová z 8.A, ktoré sa uskutočnilo 10.5.2024 v Košiciach. Lenka a Petra získali pochvalné uznanie od poroty, všetkým trom dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Ako chutí Ch

12. 5. 2024

Ak by ste chceli zistiť, ako chutí písmenko ch, tak vám to prezradia žiaci v 1.C. Ch - chutí chlebovo. A ako to zistili?  Upiekli si vlastný chlebík priamo v procese vyučovania. Recept si zapísali, reprodukovali postup a niektorí si chlebík upiekli aj doma.

• Úspechy v matematických súťažiach

7. 5. 2024

Blahoželáme našim spolužiakom k úspechom na okresných kolách matematických súťaží!

V okresnom kole Pytagoriády sme mali na škole 15 úspešných riešiteľov a k umiestneniu blahoželáme Filipovi Konárovi zo 4.A, ktorý získal 2. miesto v kategórii P4. V kategórii P5 získala 1. miesto Viktoriia Boyko a 3. miesto Artem Pivnenko z 5.C. V kategórii P6 získal 1. miesto Ondrej Dobeš zo 6.A.

V okresnom kole Matematickej olympiády sme mali 6 úspešných riešiteľov a k umiestneniu blahoželáme Viktorii Boyko, ktorá získala 1.-2. miesto v kategórii Z5. V kategórii Z6 sa na 2. mieste umiestnil Ondrej Dobeš a na 3. mieste Matej Boldižár zo 6.A.

6. 5. 2024

V januári sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. Z celej školy sa zúčastnilo 34 žiakov. Na okresné kolo postúpili traja žiaci: M. Džbor z 8.C sa umiestnil na druhom mieste (kategória E), D. Voš zo 7.B sa umiestnil na 10. mieste (kategória F) a O. Pero z 5.C triedy sa umiestnil na 1. mieste (kategória G). Na krajskom kole nás reprezentoval M. Džbor, ktorý sa zo všetkých zúčastnených umiestnil v prvej polovici. Srdečne Gratulujeme.

3. 5. 2024

Svetový Deň Zeme je sviatok venovaný našej Zemi, ktorý si 22. apríla každoročne po celom svete pripomíname už od roku 1970. V školskom klube detí tomu nebolo inak ani tento školský rok. Sadilo sa, kreslilo sa a hlavne veľa rozprávalo o tom, ako veľmi je dôležité, sa o našu Zem starať a ochraňovať ju.

• Mesiac apríl je venovaný lesom

3. 5. 2024

Lesy sú pľúcami Zeme, vytvárajú kyslík, ktorý je potrebný pre život. Regulujú obeh vody v prírode, zachytávajú prach a hluk. Poskytujú nám drevo, liečivé rastliny, huby, lesné plody a v neposlednom rade vytvárajú priestor na oddych a načerpanie nových síl :) a preto v školskom klube detí venujeme každoročne lesom veľký význam.

• +421 55 729 5650, +421 910 737 371 riaditeľka školy +421 55 729 5648 ekonomický úsek +421 55 6958 192 školská jedáleň +421 910 218 251 materská škola I. trieda +421 940 959 806 materská škola II.trieda +421 940 233 703 materská škola III.trieda
        • Školská 11/8A 044 43 Budimír Slovakia