• 2% z vašich daní

• Poukazovanie daru vo forme 2% zo zaplatenej dani z príjmu

V prvom rade, v mene rodičovského združenia ďakujem všetkým, ktorí naše občianske združenie podporili v minulých rokoch svojimi 2% zo zaplatenej dane.

Ako boli využité finančné prostriedky z minulého roka?

Posledný príspevok z 2% zo zaplatenej dane sme prijali v roku 2023 vo výške 3 243 eur. Z neho sme použili 1 200 eur na podporu kultúrnych hodnôt – vo forme preplatenia účasti žiakov na jazykových súťažiach, čitateľských súťažiach a ako aj podpory balíčkov pre všetkých žiakov v rámci Mikuláša. Podporili školu sumou vo výške 895 eur na aktivity týkajúce sa vzdelávania – vo forme spolufinancovania účasti žiakov na súťažiach ako Matematický klokan, Expert či Komparo testovanie, ako aj vo forme kníh pre talenty a prváčikov. V neposlednom rade sme 797 eur z 2% príspevku využili na podporu účasti žiakov na športových kurzoch vo forme účastného a prepravného pre rôzne turnaje, kde naši žiaci úspešne reprezentovali školu a región. Rovnako prispievame každoročne k nákupu kníh pre žiakov školy, ktorí prispeli k reprezentácii a dobrému menu školy.

Použitie príspevku z 2% zo zaplatenej dani z príjmov je transparentne zverejnené aj v Obchodnom vestníku SR. Viac sa môžete dozvedieť aj zo správy o našej činnosti, ktorú sme zdieľali aj s triednymi dôverníkmi a ktorá je vám k dispozícii na nahliadnutie.

Ako môžem pomôcť ako rodič, zákonný zástupca, priateľ školy?

Zákon č. 595/2003 Z. z. o daniach z príjmov Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov niektorej z neziskových organizácii. Jednou z nich je aj naše rodičovské združenie. Pokiaľ túto sumu nedarujete vami vybranému subjektu, táto čiastka pripadne štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú veľkú pomoc a tiež podporu pri rozvíjaní našich aktivít v prospech vašich detí. Využite, prosím, možnosť rozhodnúť o vašich 2% a darujte ich svojim deťom.

Ak ste zamestnaní, požiadajte, prosím, svojho zamestnávateľa, aby vám vystavil „Potvrdenie o zaplatení dane“. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z vami zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 eur. Následne si stiahnite a vyplňte „Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane z príjmu pre r.2023“, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi, našom RZ. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením) doručte do 30. apríla 2021 na daňový úrad podľa vášho bydliska (súbory na stiahnutie budú doplnené koncom novembra 2020).

Aktuálne je možné zmienené vyhlásenie o poukázaní 2% z dane z príjmu vyplniť aj prostredníctvom portálu Finančnej správy SR, resp. cez portál Slovensko.sk (tu však potrebujete občiansky preukaz s čipom a elektronickým podpisom).

• +421 55 729 5650, +421 910 737 371 riaditeľka školy +421 55 729 5648 ekonomický úsek +421 55 6958 192 školská jedáleň +421 910 218 251 materská škola I. trieda +421 940 959 806 materská škola II.trieda +421 940 233 703 materská škola III.trieda
      • Školská 11/8A 044 43 Budimír Slovakia