• Naše iniciatívy

• Aktuálne a nedávne iniciatívy rodičovského združenia

V školskom roku 2020-2021 naše rodičovské združenie okrem „bežnej“ činnosti v oblasti podpory vzdelávania, súťaží a talentov na našej škole podporilo aj niekoľko špecifických iniciatív:

• Podarilo sa nám skrášliť vonkajší areál školy a zároveň v ňom vytvoriť priestor na zábavu, relaxáciu, šport aj hru pre všetkých žiakov našej školy. Športové a balančné zostavy pri telocvični boli zakúpené a inštalované s finančnou podporou rodičovského združenia vo výške 6 000 eur. Týmto vytvárame priestor pre deti, aby aspoň v teplejších mesiacoch mohli na školskom dvore tráviť viac času s kamarátmi a aj takýmto fyzickým spôsobom trochu "vypustiť prebytočnú paru".
          • Pri základnej škole sme v spolupráci s pedagógmi zriadili Atletický klub pri RZ ZŠ s MŠ M.R.Štefánika a stali sme sa zároveň členom Slovenského atletického zväzu (SAZ). Týmto sme sa zapojili do národného projektu SAZ na podporu pohybu medzi deťmi v školách. Okrem priamej možnosti vytvoriť pre naše deti spôsob ako tráviť čas po škole aj športovým vyžitím náš klub získal od Slovenského atletického zväzu dotáciu vo forme profesionálneho športového náčinia a vybavenia. Škoda len, že príchodom vírusu a následnej karantény musia naše mladé športové talenty trochu počkať s využívaním týchto prostriedkov...
          • Po zavedení obedov zdarma z pozície vlády SR a ministerstva školstva sme školskej jedálni pomohli doplniť vybavenie a techniku, aby obľúbená jedáleň dokázala pripravovať a poskytovať jedlo väčšiemu počtu stravníkov pri zachovaní všetkých štandardov. Konkrétne sme prispeli veľkokapacitným digestorom a odstraňovačom pary a vlhkosti, spôsobenej prípravou stravy pre žiakov.
          • Tesne pred prvými karanténami sa nám podarilo realizovať už 20. ročník Školského plesu – komunitnej akcie pre rodičov, priateľov, podporovateľov, ktorá sa stala už stálicou v rámci miestneho kultúrneho programu. Školský ples je plne financovaný zo vstupného, tomboly a darov sponzorov. V roku 2020 sme na výročnom plese privítali takmer 140 účastníkov a ako hosťa Petra Pačuta, alias slovenského Fredyho Mercuryho.

Napriek nášmu optimizmu, že počas prvých mesiacov školského roka dôjde k situácii, keď sa budeme môcť stretnúť osobne, aktuálne opatrenie stretnutiam neprajú. Ak by ste ako rodičia mali záujem dozvedieť sa viac o činnosti nášho rodičovského združenia, pozývam vás, prečítajte si správu o našej činnosti, ktorú sme zdieľali aj s triednymi dôverníkmi.

• +421 55 729 5650, +421 910 737 371 riaditeľka školy +421 55 729 5648 ekonomický úsek +421 55 6958 192 školská jedáleň +421 910 218 251 materská škola I. trieda +421 940 959 806 materská škola II.trieda +421 940 233 703 materská škola III.trieda
      • Školská 11/8A 044 43 Budimír Slovakia