• Čaro zimy v ŠKD

26. 1. 2024

Zima sa svojou jedinečnosťou vnára každoročne do našich sŕdc. Zároveň nás posúva do chladného a sychravého počasia. Dni sa skracujú a náš pobyt vonku je kratší.  Aj v tomto ročnom období deti z ŠKD svojou tvorivou činnosťou vykúzlia krásne výtvarné práce. Deťom sme v ŠKD pripomenuli poslanie zimy, s ktorou sa spájajú rôzne zvyky a tradície. Dodávajú zime a zimným sviatkom nezabudnuteľnú atmosféru. Aj zimné dni v ŠKD sú plné zábavy, kreativity a vzájomnej spolupráce.

• Vyhodnotenie školského kola pytagoriády

22. 1. 2024

Dnes sa konalo vyhodnotenie školského kola pytagoriády, ktoré sa uskutočnilo v decembri.

V kategórii P3 sa na 1. mieste umiestnila Ľudmila Bavoľárová a o 2.-3. miesto sa s rovnakým počtom bodov podelili Michaela Bundschuhová a Marek Kurajda. V tejto kategórii sme mali ďalších 16 úspešných riešiteľov.

V kategórii P4 sa na 1. mieste umiestnil Boris Varga, na 2. mieste Filip Konár a na 3. mieste Jakub Madej. V tejto kategórii sme mali ďalších 15 úspešných riešiteľov.

V kategórii P5 sa na 1. mieste umiestnila Viktoriia Boyko, na 2. mieste Ondrej Pero a na 3. mieste Artem Pivnenko. V tejto kategórii sme mali 1 ďalšiu úspešnú riešiteľku.

V kategórii P6 sa na 1. mieste umiestnil Ondrej Dobeš a v kategórii P6 sa na 1. mieste umiestnil Jakub Tomašovič. V kategóriách P6, P7 a P8 neboli iní úspešní riešitelia.

Blahoželáme a víťazom držíme palce v okresnom kole!

• Knižný klub

19. 1. 2024

Chceli by sme sa s vami podeliť o jedinečnú skúsenosť, ktorú zažili žiaci 7.A a 7.B triedy počas hodiny anglického jazyka. Žiaci dostali za úlohu prečítať jednu knihu v anglickom jazyku a následne o nej zdieľať svoje pocity a myšlienky na našom prvom „book clube“.

Spolu sme diskutovali o rôznych aspektoch príbehu, postavách a témach, ktoré nám knihy predstavili. Bola to príležitosť spoznať rôzne perspektívy a objaviť nové pohľady našich spolužiakov. Diskusia bola živá a plná energie, pretože sme zdieľali naše názory, dojmy a občasné rozpaky z nečakaných zvratov v príbehu.

Vďaka tejto aktivite si žiaci zdokonaľujú schopnosti a zručnosti v anglickom jazyku, objavujú radosť z čítania a zdieľania ich myšlienok. Zároveň nás viac spája a vytvára v triede príjemnú klímu.

Ak by si si aj ty chcel/chcela prečítať knihu v anglickom jazyku, tak nejaké ukážky nájdeš na chodbe pri zborovni. Príjemné čítanie!

Book club No. 2 už čoskoro!

• Súťaž vo výrobe vtáčích búdok

10. 1. 2024

Vďaka iniciatíve Ekologického výboru Školského parlamentu sa žiaci 5.-9. ročníka na hodinách techniky pod vedením p. uč. D. Hanudeľovej venovali výrobe vtáčích búdok. Ich úlohou bolo v tíme vymyslieť a vyrobiť funkčnú vtáčiu búdku alebo kŕmidlo. Posledný decembrový týždeň komisia vyhodnotila najlepšie výrobky - hodnotila sa úroveň opracovania materiálu (presnosť, vhodnosť vybratého materiálu, povrchová úprava a pod.), funkčnosť búdky a tiež jej estetickú stránku. Najlepšiu búdku (č. 20) vyrobil tím z 5. ročníka v zložení Artem Pivnenko, Ondrej Pero, Oliver Kopkáš a Jakub Bodnár. Na 2. mieste bola búdka č. 8 od siedmackého tímu v zložení Filip Sokirka, Lukáš Varga, Firas Jouifil a Matúš Dúbravčík. Na 3. mieste skončila búdka č. 14 od siedmackého tímu v zložení Richard Petra, Stanislav Janeš, Daniel Voš a Kristína Tutková. Všetky búdky budú v januári umiestnené vonku, aby počas chladného a na potravu skúpeho obdobia mohli slúžiť vtáčikom.

• +421 55 729 5650, +421 910 737 371 riaditeľka školy +421 55 729 5648 ekonomický úsek +421 55 6958 192 školská jedáleň +421 910 218 251 materská škola I. trieda +421 940 959 806 materská škola II.trieda +421 940 233 703 materská škola III.trieda
        • Školská 11/8A 044 43 Budimír Slovakia